آغاز به کار رسمی دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

صبح امروز (سه شنبه) دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان با حضور 1400 شرکت ایرانی و خارجی از 35 کشور جهان آغاز به کار کرد و تا 15 مرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش ستاد خبری دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، صبح امروز در مراسمی با حضور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، دبیرکل اتاق تعاون ایران، مدیرعامل بانک توسعه تعاون، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاهها و شرکت کنندگان، نمایشگاه دهم آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه که با حضور 400 شرکت خارجی از 35 کشور جهان و هزار شرکت داخلی آغاز به کار کرده است نسبت به سال گذشته با رشد 25 درصدی در تعداد شرکتها و همچنین فضای غرفه ها مواجه شده است و تا 15 مرداد ماه نیز ادامه دارد.

دولت انجام شد هم اکنون وضعیت بازار تولید مصالح ساختمانی مطلوب است.

رئیس کمیسیون اقتصارسلان فتحی پور، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به استقبال خوب از نمایشگاه، گفت: با اقداماتی که در بخش مسکن مهر توسطادی مجلس، اظهار داشت: صرفه جویی در انرژی و کاهش مصرف سوخت در بخش ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فتحی پور در خصوص واگذاری نمایشگاه به اتاقهای تعاون و بازرگانی، بیان داشت: برگزاری نمایشگاهها از سوی اتاق تعاون و بازرگانی نشان دهنده توان آنها در اداره نمایشگاه بین المللی است.

وی خاطر نشان کرد: ما در کمیسیون اقتصادی مجلس از واگذاری پیمان مدیریتی نمایشگاه به اتاقهای تعاون و بازرگانی حمایت می کنیم و این دو اتاق باید تصدی نمایشگاه را به دست گیرند تا بتوان از مدیریت دولتی نیز خارج شد.

این نماینده مجلس همچنین از رفع موانع قانونی برای توسعه صادرات تولیدات ساختمانی به خارج کشور خبر داد و افزود: مجلس تلاش می کند تا با مذاکره با دستگاهها شرایط مناسب حضور شرکتهای ایرانی در بازارهای هدف خارجی را فراهم کند.

فتحی پور همچنین به جذابیت دائمی بازار ایران برای کشورهای خارجی اشاره کرد و گفت: بازار مسکن از جمله بخش هایی است که همیشه مورد توجه سرمایه گذاران بوده است.

استقبال کم نظیر بازدیدکنندگان از دهمین نمایشگاه صنعت ساختمان

به گزارش ستاد خبری دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، بیش از شانزده هزار نفر در اواین روز کاری، از نمایشگاه بازدید کرده اند.

ستاد خبری دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان اعلام کرد با توجه به ثبت نام بعمل آمده از بازدیدکنندگان نمایشگاه، در نخستین روز بیش از شانزده هزار نفر از نمایشگاه بازدید کرده اند ، که از این مجموع اساتید دانشگاه، متخصصان و فعالان بازاریابی بیشترین بازدید را داشته اند.